Laptop dla kobiety – jak wybrać?

Kobiety mają nieco inne wymagania względem urządzeń komputerowych niż mężczyźni. Dla kobiety w dużej mierze liczą się nie tylko same możliwości danego urządzenia, ale przede wszystkim jego wygląd oraz to, jak dobrze i przyjemnie się na nim pracuje. Dlatego też, jeżeli jesteś kobietą, to sprawdź, jak wybrać idealnego laptopa.

Kolor laptopa dla kobiety

Panie z reguły wybierają laptopy w kolorach standardowych, czyli czarne i srebrne, ale niektóre decydują się na to, by wybrać urządzenie, które będzie lepsze, bardziej dostosowane do ich gustu i tak dalej. Wybór bardzo często pada więc na notebooki czerwone lub niebieskie. Im odważniejszy kolor laptopa, tym ten bardziej rzuca się w oczy i wydaje się atrakcyjniejszy. Jednakże nie ma sensu, żeby popadać w takie skrajności i wybierać na przykład żółtego laptopa, skoro doskonale sprawdzi się także ten, który będzie biały. Obecnie białe laptopy cieszą się ogromną popularnością, no i oczywiście trzeba pamiętać, że prezentują się też bardzo atrakcyjnie.

Waga laptopa dla kobiety

Biznesowe notebooki dedykowane kobietom są z reguły lżejsze niż te, które przeznaczone są dla mężczyzn. Noszenie notebooka w torebce to jakieś dodatkowe 2, a nawet 3 kg, tak więc trzeba mieć na uwadze te modele, które są po prostu tańsze i jednocześnie wyglądają dobrze i świetnie działają. Zdecydowanie nie poleca się dla kobiet laptopów cięższych niż 2,2 kg.

Kobieta pod względem użytkownika notebooka niewiele różni się od mężczyzny, dlatego nie ma sensu zagłębiać się tutaj w kwestie technologiczne. Z pewnością nie jest tak, że dla kobiety dedykowane są słabsze czy mocniejsze procesory albo karty graficzne. Tak naprawdę tutaj wszystko sprowadza się do wyglądu. Panie szybciej nudzą się jakąś stylistyką, dlatego chcą, żeby ich urządzenie pozwalało na możliwie jak największą personalizację. Dlatego ważne będą przede wszystkim:

  • wygląd notebooka
  • możliwość zmiany jego wyglądu
  • niska waga

Reszta to takie kwestie poboczne. Oczywiście każda pani będzie użytkowała laptopa na swój własny sposób, dlatego powinna się zdecydować na takie urządzenie, jakie spełnia jej wszystkie oczekiwania. Nie warto wybierać czegoś, co jest polecane, jeżeli kobieta ma pewność, że z danych funkcjonalności po prostu nie będzie korzystała, bo jest to bezsensowne.

Lepiej postawić na taki podstawowy zestaw potrzebnych cech, niż przepłacać i kupować coś, czego absolutnie się nie wykorzysta i co będzie tylko denerwowało albo wręcz utrudniało codzienne korzystanie. Nie w tym rzecz. Notebook ma być przede wszystkim funkcjonalny.

Dodaj komentarz