Laptopy konwertowane i hybrydowe

Obecnie coraz więcej jest nowoczesnych laptopów o nazwach takich, których nawet do końca nie rozróżniamy. Jednakże, by lepiej zaznajomić się z tym światem laptopów, pasowałoby wytłumaczyć, chociaż różnice między laptopami konwertowanymi a hybrydowymi.

Czym jest laptop konwertowany?

Laptop konwertowany to takie urządzenie, w którym możemy dowolnie naginać ekran. W normalnych laptopach wychylenie ekranu możliwe jest o jakieś 120-150 stopni, natomiast laptop konwertowany może mieć wychylony ekran o 360 stopni. Oznacza to, że można z niego korzystać nawet jak z tabletu, ale nie można odpiąć jego klawiatury. Tak konstrukcja sprawdzi się w przypadku osób, które potrzebują czegoś więcej, niż tylko zwyczajnego notebooka.

Czym jest laptop hybrydowy?

Laptop hybrydowy to taki laptop, któremu możemy odpiąć matrycę od stacji roboczej. O ile w laptopie konwertowanym istnieje możliwość włącznie odginania ekranu, o tyle w hybrydowym można go całkowicie odpiąć. To natomiast sprawia, że praca z takim laptopem jest naprawdę bardzo przyjemna i jednocześnie też możliwe jest, że taki laptop będzie nam służył jako urządzenie. 2 w 1. Nie musimy kupować tabletu, bo mamy jedno urządzenie, które daje nam możliwość pracy w dwóch różnych trybach.

Oczywiście laptopy konwertowane i hybrydowe są znacznie droższe niż takie zwyczajne jednostki, ale mimo to inwestycja w nie jest bardzo opłacalna. Taki laptop, nie dość, że jest bardzo wygodny w użytkowaniu, to dodatkowo jeszcze wygląda bardzo okazale. Dzięki niemu mamy możliwość pracy na jednym urządzeniu tak, jak na dwóch różnych urządzeniach.

Dzisiaj laptopy hybrydowe i konwertowane możemy kupić już od jakichś 4000 zł. Zakup takiego urządzenia z pewnością się opłaca. Jest ono przede wszystkim bardzo wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo wygląda też pięknie, a co za tym idzie, jest w stanie zaspokoić nasze oczekiwania względem korzystania w sposób odpowiadający naszym potrzebom. Kiedy zastanawiasz się nad tym, jaki laptop kupić, musisz pamiętać o tym, że wybór odpowiedniej jednostki musi być podyktowany Twoimi osobistymi preferencjami, jak również tym, jaką ilość pieniędzy masz do wydania. Jeżeli fundusze Cię nie ograniczają, to nie żałuj sobie i wybierz coś, bo będzie naprawdę dobre jakościowo i co pozwoli Ci na długą pracę bez konieczności szybkiej wymiany takiego urządzenia.

Jeszcze jakiś czas temu mówiło się o tym, że laptopy hybrydowe są dla szpanerów i to po prostu zabawki, które generują koszt, a niczego wielkiego nam nie gwarantują. Dzisiaj natomiast wiemy, że jest inaczej. To naprawdę porządne sprzęty, które pozwalają na ciekawe zastosowania.

Dodaj komentarz