Laptopy do zadań specjalnych

Niektóre laptopy są wręcz dedykowane do zadań specjalnych. Chodzi o takie konstrukcje, które są stworzone do tego, żeby działać w momencie, kiedy mamy przed sobą naprawdę wymagającą pracę. Takie urządzenia są oczywiście dość drogie, ale w momencie, kiedy zależy nam na naprawdę dobrej jakości pracy, inwestycja w nie jest niemal koniecznością.

Co ma laptop do zadań specjalnych?

W sytuacji, kiedy sprawdzimy ofertę urządzeń z wyższej półki, zobaczymy, że ich ceny mogą być naprawdę astronomiczne. Oznacza to, że takie notebooki jednak mogą się pochwalić czymś, czego inne notebooki po prostu nie mają. Chodzi tutaj głównie o bardzo dobre podzespoły, a także różnego rodzaju zabezpieczenia i gadżety, które sprawiają, że praca z danym laptopem jest naprawdę bardzo wygodna.

  • Bardzo dobry procesor – najlepsze laptopy mają w tym momencie procesory z rodziny Intel Kaby Lake, czyli procesory siódmej generacji. Są to procesory wielordzeniowe, które pozwalają na pracę na wielu wątkach, a co za tym idzie, znacząco ponoszą komfort pracy i co za tym idzie, przyspieszają ją. Najlepsze laptopy dają możliwość znacznego skrócenia czasu wykonywania niektórych zadań.
  • Czytnik linii papilarnych i szyfrowanie TPM – doskonałe zabezpieczenia to to, czym cechuje się każdy profesjonalny laptop. Im dane urządzenie jest lepsze, tym większą mamy pewność, że spisze się doskonale w naszej pracy. Kiedy mowa jest o takim laptopie, na którym przechowujemy ważne dane, to ten z czytnikiem linii papilarnych i szyfrowaniem TPM sprawdzi się po prostu doskonale, Szyfrowanie to sprawi, że dostęp do poufnych plików na naszym laptopie będzie praktycznie niemożliwy dla osoby, która nie jest powołana do wglądu do nich.
  • Doskonała karta graficzna – biznesowe laptopy, szczególnie te droższe, mają dedykowane karty graficzne i co najważniejsze, są to karty bardzo dobrej jakości. Takie, które poradziłyby sobie nawet z grą na naprawdę bardzo wymagających grach, a także z szybkim renderowaniem oraz z projektowaniem w programach takich jak na przykład AutoCad.
  • Bardzo dobrej jakości monitor – jakość monitora jest w tym momencie bardzo ważna. Istotne jest przede wszystkim to, w jakiej jest on technologii. Zdecydowanie dzisiaj najlepiej byłoby, gdyby notebook do zadań specjalnych miał matrycę IPS, czyli taką, w której molekuły kryształu leżą równolegle do siebie i jednocześnie też równolegle do powierzchni ekranu. Monitor powinien być podświetlany diodami LED, które są nie tylko energooszczędne, ale też dają naprawdę bardzo dobre efekty, jeżeli chodzi o jakość samego podświetlenia. Gwarantują bowiem, że będzie ono bardzo równomierne na całej powierzchni ekranu. Jeżeli chodzi o rozdzielczość ekranu, to konieczna jest FULL HD.

Dodaj komentarz