Jak wybrać laptop dla gracza?

Laptop dla gracza nie może urządzeniem wybranym na chybił trafił. Żeby spełnił on oczekiwania miłośnika gier komputerowych, musi być wybrany rozsądnie. Laptop dla gracza nie może być zbyt tani i nie może mieć ograniczonych możliwości technicznych. Tylko wtedy bowiem będzie w stanie odtwarzać najnowsze gry komputerowe.

Parametry laptopa dla gracza

Kiedy wybiera się laptop do gier, trzeba wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • Rodzaj karty graficznej. Nie powinna być to karta graficzna zintegrowana, bo jej możliwości jednak są ograniczone. W laptopach dla graczy powinny znajdować się karty graficzne dedykowane.
  • Rozmiar matrycy. Laptop do gier nie powinien mieć zbyt małego ekranu. Najlepiej sprawdzają się te urządzenia, gdzie przekątna ekranu nie jest mniejsza od 15 cali. Im większa przekątna ekranu, tym lepiej.
  • Rozdzielczość ekranu. Jej jakość ma znaczenie, jeśli chodzi o odtwarzanie gier. Najlepiej sprawdzają się te laptopy, gdzie zastosowana jest rozdzielczość w wersji HD, Full HD lub 4K.
  • Procesor – tutaj im wyższa generacja, tym korzystniej. Laptop dla gracza może być wyposażony w procesor z oznaczeniem i7.
  • Pamięć RAM – im większa jest jej pojemność, tym lepiej, dlatego laptop dla gracza powinien mieć pamięć RAM 16 GB lub większą.
  • Głośniki, które mają wpływ na odtwarzanie efektów dźwiękowych, jakie zastosowano w grze.
  • Jeśli jest podświetlana, to jej duży plus. Dzięki temu możliwe jest granie w nocy, a to przecież graczom zdarza się często.
  • Dysk twardy. Lepiej sprawdzają się dyski oparte o pamięć flash, bo te mają szybszy czas zapisu i odczytu, a co za tym idzie, pracują wydajniej.

Ile trzeba zapłacić za laptop gamingowy?

Dobrej klasy laptopy gamingowe nie są urządzeniami tanimi. Jednak takie sprawdzają się najlepiej. Oczywiście można kupić tani laptop do gier, ale wtedy nikt nie da nam gwarancji na to, że będzie można na nim odtwarzać najnowsze gry. Lepszej klasy laptop gamingowy to gwarancja zadowolenia na przynajmniej kilka lat.

Tani laptop gamingowy można kupić wtedy, kiedy ktoś zaczyna swoją przygodę z grami komputerowymi. Drogi laptop gamingowy nie będzie odpowiedni dla małych dzieci. W ich przypadku laptopy do 5000 zł czy droższe są zupełnie zbędnym wydatkiem. Na solidny laptop do gier może zdecydować się osoba, dla której gry komputerowe są życiową pasją. Dla niej takie urządzenie będzie odpowiednim, bo duże jest prawdopodobieństw tego, że wykorzysta ona zdecydowaną część jego możliwości. Wtedy za dobry laptop gamingowy może ona zapłacić dużo więcej niż 5000 zł.

Dodaj komentarz